Sobczak Auto Serwis Warszawa/Marki

Marki pod Warszawą
ul. Legionowa 29

czynne:
pon-pt: 8-17; sob: 8-14

tel: 22 781 26 00
kom: 501 391 087

Wymiana rozrządu

obejmuje: pasek, napinacz, rolki prowadzące i pompę wody.

Potrzebne części zamienne sprowadzamy do warsztatu w przeciągu 2 godzin. Oczywiście możesz przyjechać z własnymi częściami, lecz wolimy sami zająć się zamówieniem ze względu na wygodę. Towar sprzedajemy w atrakcyjnych cenach.

Stosujemy produkty firmy Gates, Continental, SKF, które są droższe ale mają wysoką jakość. W tym kontekście jest to bardzo ważne bo kiepski zamiennik częściej doprowadza do zniszczenia silnika.


Dlaczego wymieniać rozrząd jeśli wszystko działa prawidłowo?

Wystąpienie usterki w układzie rozrządu w przeciągu kilku chwil doprowadza do zniszczenia kolejnych elementów systemu. Niczym efekt domina „sypią się” następne części w tym te znajdujące się bezpośrednio w silniku takie jak: głowica, zawory, tłoki oraz inne. Aby takich kosztownych skutków uniknąć wymienia się te elementy rozrządu, które są już częściowo zużyte i stanowią bezpośrednie ryzyko dla uruchomienia wspomnianego efektu domina.

Skąd bierze się nasze doświadczenie w zakresie napraw rozrządu?

Wymiana rozrządu wymaga odpowiedzialności, wiedzy oraz umiejętności. Dlatego ten rodzaj usługi zawsze wykonuje nasz najlepszy mechanik, który kontrolowany jest przez samego właściciela warsztatu. W związku z tym nad przebiegiem tak skomplikowanych napraw czuwają 2 osoby mechanik oraz szef. Ich praca jest dodatkowo wspomagana informacją techniczną dla poszczególnych modeli samochodów, którą nasz warsztat dysponuje. Wykorzystywanie danych regulacyjnych, rysunków technicznych i dodatkowych informacji jest niezwykle użyteczne bo pozwala nam na precyzyjne wykonywanie napraw.

Jak długo trwa wymiana rozrządu?

Czas naprawy zależy od stopnia skomplikowania układu co oczywiście bezpośrednio przekłada się na cenę. Zazwyczaj nasi mechanicy rozrząd wymieniają w przeciągu od 4 do 8 godzin. W związku z tym my jako warsztat samochodowy, wymianę rozrządu traktujemy jak naprawę jednodniową, która w przypadku małej dostępności części bądź późno rozpoczętej naprawy przeciąga się do 2 dni.

Co zrobić aby czas naprawy skrócić do minimum?

Z przyczyn związanych z efektywną organizacją naprawy, wymianę rozrządu wolimy rozpoczynać z samego rana czyli w godzinach 8.00-10.00. Dlatego naszym klientom, którym zależy na czasie proponujemy zostawienie samochodu na koniec poprzedniego dnia bądź przyjazd w godzinach porannych.