Sobczak Auto Serwis Warszawa/Marki

Marki pod Warszawą
ul. Legionowa 29

czynne:
pon-pt: 8-17; sob: 8-14

tel: 22 781 26 00
kom: 501 391 087

Wymiana opon

 • wymiana i wyważenie kompletu 4 opon
  • felgi stalowe 12-13 cali – 70 zł
  • felgi stalowe 14-16 cali – 80 zł
  • felgi stalowe 17 cali – 100 zł
  • felgi stalowe 18-22 cali – 110 zł
  • felgi aluminiowe 12-13 cali – 90 zł
  • felgi aluminiowe 14-16 cali – 100 zł
  • felgi aluminiowe 17 cali – 130 zł
  • felgi aluminiowe 18-22 cali – 150 zł
 • run flat do 16 cali- 250 zł
 • run flat od 17 cali- 320 zł
 • wymiana zaworów 5 zł/sztuka
 • utylizacja opon5 zł/sztuka
 • dopłata do kompletu kół z czujnikami ciśnienia 20 zł
 • pomiar Geometrii i Zbieżności 3D – 40 zł
 • przechowanie 4 opon – 50 zł/sezon
w cenie:

czyszczenie piast i felg z rdzy

dokręcanie kluczem dynamometrycznym


Aby zapewnić sobie komfort stabilnego prowadzenia samochodu zaleca się po zmianie opon dokonać kontroli a w razie potrzeby regulację geometrii i zbieżności kół. Obejrzyj stronę geometria kół.

Z jakich maszyn korzystamy?

Do wymiany opon potrzebne są między innymi dwa urządzenia. Pierwsze z nich to montażownica, zdejmująca i zakładająca opony na felgi. Drugie urządzenie to wyważarka, której zadaniem jest równomierne rozłożenie ciężaru opony na obręczy. Decydując o zakupie wymienionych maszyn, mieliśmy na uwadze wysoką jakość. Dzięki temu, zyskaliśmy oprócz krótszego czasu wymiany opon, również wyższą dokładność wyważenia kół aż do 5 gram.

Nasze doświadczenie.

Warsztat samochodowy w Markach pod Warszawą prowadzimy od 26 lat zaś wulkanizacją zajmujemy się już od 8 lat. Usługi wulkanizacyjne są jednym z najcięższych fizycznie obszarów. Dlatego, zgodnie z filozofią naszej firmy w przypadku wymiany opon pracujemy w tempie, które nie nadwyręża organizmu. Zdrowie jest najważniejsze. Beneficjentami tej filozofii jesteście również, Państwo jako nasi klienci, bo dzięki temu otrzymujecie usługę w dobrej jakości.

Po co wyważać?

Takie pytanie zadają sobie w szczególności osoby posiadające 2 komplety kół (opona+felga) z których jeden, przeznaczony jest na zimę a drugi na lato. Otóż koła po pewnym okresie eksploatacji czyli przejechaniu kilku tysięcy kilometrów, tracą swoje optymalne wyważenie.

Skutki nieprawidłowego wyważenia kół

W samochodach osobowych, zazwyczaj montowane są ciężarki o wadze od 5 – 50 gram. Na pozór jest to niewielki ciężar ale przy dużej prędkości siła odśrodkowa zwielokrotnia tę wagę. Obliczono, że 15 gramowe niedoważenie przy prędkości około 110 km/h wzrasta do 4 kg! Skutkiem nierównomiernego wyważenia jest: szybsze zużywanie się elementów zawieszenia, pogorszenie się przyczepności z drogą, ponadnormatywne niszczenie opon oraz drgania na kierownicy. Chociaż te ostatnie mogą być również przyczyną guzów na oponach.

Opony nowe czy używane?

Oczywiście nowa opona, ma zawsze lepsze parametry przyczepności na mokrej, suchej czy zaśnieżonej drodze. Jedyny powód dla którego sezonowo zmienia się opony, to właśnie zwiększenie przyczepności. Po drugiej stronie, stoją jednakże względy finansowe, które czasem nie pozwalają na zakup nowego kompletu opon. Mimo to, zawsze miejmy na uwadze wspomnianą przyczepność.

Czym jest optymalizacja koła?

Jest to obrócenie opony na feldze do takiej pozycji, która pozwoli na użycie jak najmniejszego ciężarka. Przykładowo koło samochodu osobowego, może wymagać nabicia ciężarka o dużej wadze 60 gram. Aby tego uniknąć można dokonać zmiany położenia opony do optymalnej, pozwalającej na użycie ciężarka o znacznie niższej wadze. W warsztatach samochodowych za tą dodatkową czynność, której efektem jest właściwie jedynie podwyższenie estetyki, pobierane są opłaty.

Skąd są nasi klienci?

Połowa naszych klientów to oczywiście mieszkańcy miasta Marki oraz miasta Radzymin. Druga połowa przyjeżdża do nas najczęściej z dzielnicy Białołęka położonej 16 km od naszej siedziby, Warszawskiej dzielnicy Targówek oddalonej zaledwie o 10 km, Rembertowa (około 13 km) a także pobliskich Ząbek (10 km) i Rembelszczyzny z której przyjazd zajmuje średnio 7 minut.

wymiana opon

WyważarkaMontażownica