Sobczak Auto Serwis Warszawa/Marki

Marki pod Warszawą
ul. Legionowa 29

czynne:
pon-pt: 8-17; sob: 8-14

tel: 22 781 26 00
kom: 501 391 087

Wymiana oleju

WYMIANA OLEJU SHELL + OLEJ + FILTR

269 zł


Powyżej 4 litrów, dopłata 41 zł/litr.

269 zł to pełna kwota, którą zapłacisz za wymianę oleju. Obejmuje ona uzupełnienie silnika wybranym olejem w ilości do 4 litrów, filtr oleju, oraz usługę wymiany oleju oraz filtra. Większość obecnych samochodów ma pojemność właśnie około 4 litrów. W przypadku pojemniejszych układów, pobierana jest dopłata w kwocie 41 zł za każdy dodatkowy litr. Przykładowo BMW 5 (F10) ma pojemność 5 litrów więc pełna cena to 269 zł + 41 zł = 310 zł.

Przegląd BEZPIECZEŃSTWO= 100 zł!

Wymiana oleju w naszym warsztacie polega na spuszczeniu go z miski olejowej. Proces ten trwa dłużej niż wysysanie oleju i najczęściej wymaga demontażu dolnej płyty osłonowej, jednakże zaletą tego sposobu jest skutecznijesze oczyszczenie silnika ze starego oleju.

Rekomendujemy stosowanie oleju Shell, którego zaletą jest bardzo dobra jakość oraz rozsądna cena. Zgodnie z testami, lepiej zachowuje swoje właściwości przy ujemnych temperaturach, pozostawia mniejszy osad po rozgrzaniu oraz ma nieco dłuższy okres trwałości. W naszej ofercie mamy także olej GM Dexos 2, który jest stosowany w Autoryzowanych Serwisach Opla jako podstawowy olej, oraz olej Total, który jest stosowany w Autoryzowanych Serwisach Citroena

Układy olejowe silników spalinowych są układami zamkniętymi, w których olej jest substancją smarującą oraz chłodzącą. Ponadto wypłukuje wszelkie zanieczyszczenia przedostające się z komory spalania oraz tworzące się w procesie zużycia ściernego współpracujących części silnika. Zanieczyszczenia te skutecznie zatrzymywane są w filtrach. Należy jednak podkreślić, że filtry te nie potrafią powstrzymać degradacji oleju, będącej nieodwracalnym procesem chemicznym, dlatego powinniśmy wymieniać olej zgodnie z zaleceniami producenta samochodu. Każda wymiana oleju pociąga za sobą obowiązek jednoczesnej wymiany filtra oleju.

ShellFiltron