Sobczak Auto Serwis Warszawa/Marki

Marki pod Warszawą
ul. Legionowa 29

czynne:
pon-pt: 8-17; sob: 8-14

tel: 22 781 26 00
kom: 501 391 087

Kontrola zawieszenia

Co sprawdzamy podczas kontroli zawieszenia?
– stan wszystkich elementów zawieszenia
– stan układu hamulcowego
luzy zawieszenia

CENA 40 zł

Wykonanie powyższej usługi zajmuje kilkanaście minut.
Zalecane przy wymianie opon oraz ustawianiu geometrii.

ZŁY STAN ZAWIESZENIA NISZCZY OPONY I ZNACZĄCO WYDŁUŻA DROGĘ HAMOWANIA.

  • wymiana końcówki drążka kierowniczego
  • wymiana drążka kierowniczego
  • wymiana sworznia wahacza
  • wymiana tulei gumowo-metalowych wahaczy
  • wymiana łożysk piast kół
  • wymiana wahacza przód
  • wymiana sprężyn
  • wymiana przekładni kierowniczej
  • wymiana łożyska kolumny McPherson
  • wymiana łączników drążka stabilizatora
  • naprawa wału kolumny kierowniczej


Jak długo trwa naprawa zawieszenia?

To oczywiście zależy od zakresu naprawy ale zazwyczaj potrzebujemy na to od 1 do 4 godzin. Niemalże zawsze, naprawa związana jest z wymianą elementów zawieszenia. Nasz warsztat współpracuje od kilkunastu lat z dostawcami części zamiennych, którzy przywożą towar często w przeciągu 1 godziny. W połączeniu z efektywnie zorganizowanym planem pracy, pozwala to nam na szybkie przekazanie Państwu naprawionego samochodu.

Jakie wybieramy części zamienne?

Nasze 26 letnie doświadczenie pozwoliło nam na sprawdzenie, całego szeroko dostępnego asortymentu części zamiennych i wyrobienie sobie opinii na temat poszczególnych producentów. Uważamy, że ze względów ekonomicznych i jakościowych najlepiej wybierać towar ze „średniej półki”. Jest on cenowo znacząco tańszy niż najdroższe produkty a jakościowo o wiele lepszy od najtańszych zamienników. W związku z tym, zazwyczaj wykorzystujemy produkty takich producentów jak Lemforder, TRW, Sidem czy Swag, przy czym zawsze wsłuchujemy się w Państwa potrzeby i oczekiwania.

Czy wymiana elementów zawieszenia zmusza do ustawienia geometrii kół?

Tak, wymiana elementów zawieszenia rozregulowuje układ i absolutnie konieczne jest prawidłowe ustawienie kół. W przeciwnym razie, jazda takim samochodem, będzie niebezpieczna ze względu na nie prawidłową trakcję zaś opony ulegną bardzo szybkiemu zniszczeniu.

Czym jest zawieszenie?

Każdy samochód aby mógł się poruszać potrzebuje kół, które przytwierdzone są do karoserii. Sposób połączenia jest dość skomplikowany i składa się z licznych elementów. Wiele z pośród nich, które tworzą układ zawieszenia jest pokazanych na obrazku powyżej.

Jak rozpoznać problemy z zawieszeniem?

Lista symptomów, które wskazują na potrzebę skontrolowania zawieszenia obejmuje co najmniej 3 punkty. Po pierwsze pojawienie się dźwięku przypominającego stukanie. Po drugie brak reakcji samochodu na niewielkie ruchy kierownicą. Po trzecie nienaturalne przechylenie jednego z kół.

Czy stuki wydobywające się z okolicy kół, powinny być skontrolowane?

Tak, jest to jedna z najpospolitszych oznak zużycia niektórych elementów zawieszenia. Stuki zazwyczaj są szczególnie słyszalne wtedy, gdy nasz samochód porusza się po nierównej drodze, przykładowo piaszczystej i wyboistej bądź nierównej kostce brukowej. Z początku, dźwięk ten stosunkowo łatwo zignorować lub zwyczajnie nie zauważyć ale częstotliwość jego występowania, w miarę upływu czasu szybko się zwiększa. W przypadku pojawiających się stuków bądź uderzeń, zalecamy kontrolę zawieszenia, która w naszym warsztacie kosztuje jedyne 20 zł.

Czy jakość dróg ma znaczenie dla żywotności układu zawieszenia?

Oczywiście, to po jakiej drodze zazwyczaj jeździmy ma bezpośredni wpływ na częstotliwość napraw zawieszenia. Im więcej poruszamy się samochodem po dołkach występujących na szutrowej drodze bądź im częściej wpadamy w dziury na jezdni tym więcej usterek w zawieszeniu. Mimo wszystko, trzeba pamiętać że proces psucia się tych elementów jest dość powolny.