Sobczak Auto Serwis Warszawa/Marki

Marki pod Warszawą
ul. Legionowa 29

czynne:
pon-pt: 8-17; sob: 8-14

tel: 22 781 26 00
kom: 501 391 087

Naprawa klimatyzacji

Sprawdzanie szczelności Azotem
Azot wykorzystujemy do sprawdzania i lokalizowania nieszczelności gdy: układ jest zupełnie pusty, wcześniej dokonywano napraw lub istnieje bardzo duże przypuszczenie o istnieniu nieszczelności. W wymienionych sytuacjach azot jest metodą niezastąpioną i najpewniejszą.
Cena sprawdzenia szczelności Azotem określana indywidualnie

Wymiana o-ringów (uszczelek)
Połączenia między rurkami są uszczelniane przy pomocy tak zwanych o-ringów. Posiadamy ich pełen asortyment czyli ponad 150 rozmiarów dostępnych natychmiast.
Cena o-rignu określana indywidualnie

Wymiana chłodnicy klimatyzacji (skraplacza)
Skraplacze wymagają wymiany najczęściej z powodu rozszczelnienia lub bardzo dużego zanieczyszczenia. Rozszczelnienie całkowicie wyłącza układ klimatyzacji a zanieczyszczenie jest powodem słabej efektywności. Skraplacze nasi dostawcy przywożą nawet w ciągu 2 godzin.
Cena wymiany chłodnicy: określana indywidualnie

Lutowanie (naprawa) rurek aluminiowych
Nieszczelności zazwyczaj pojawiają się na rurkach, które po zdemontowaniu wystarczy polutować. Do tego celu służy nam odpowiedni sprzęt spawalniczy.
Cena spawania rurek aluminiowych określana indywidualnie

Naprawa przewodów gumowych
Układ klimatyzacji częściowo zbudowany jest z gumowych przewodów narażonych na przetarcie lub pęknięcie. Skutkuje to potrzebą ich naprawy. Wykorzystujemy do tego specjalistyczne narzędzie przeznaczone do zagniatania końcówek łączących gumowy przewód i aluminiową rurkę.
Cena naprawy przewodów: określana indywidualnie

Demontaż i montaż przewodu klimatyzacji
Wymontowanie uszkodzonego przewodu klimatyzacji a następnie powtórne włożenie zaspawanej rurki. Cena zależna jest od czasu a zarazem łatwości dostępu.
Cena za demontaż i montaż przewodu: określana indywidualnie

Wymiana zaworków
Kolejnym elementem klimatyzacji narażonym na nieszczelności są zaworki oraz porty serwisowe. Jeden z nich pokazany jest na zdjęciu obok. Na miejscu mamy dostępne wszystkie rodzaje zaworków i portów serwisowych (przyłączy).
Całkowita cena wraz z montażem:
– zaworek
– port serwisowy

Naprawa sprężarek klimatyzacji
Jest to kolejny i najdroższy element klimatyzacji podatny na usterki. Regenerujemy i naprawiamy sprężarki między innymi poprzez wymianę uszczelek oraz wymianę w nich cewek oraz sprzęgieł. W przypadku sprężarek w szczególności kierujemy się względami ekonomicznymi i taką naprawę proponujemy jedynie wtedy gdy w naszym przekonaniu ma to sens finansowy.

Wymiana fitra osuszacza
Producenci filtrów osuszaczy czyli osuszających układ klimatyzacji z wody zalecają wymianę tych filtrów co 3 lata. Naszym klientom pragnącym całkowicie zadbać o sprawność układu również wymianę filtra osuszacza zalecamy. Pragniemy również zauważyć że nie jest to wymiana prosta dlatego koniecznym jest wcześniejsze umówienie się na taką wymianę.

Wymiana fitra kabinowego
Filtr kabinowy (przeciwypłkowy) zaleca się wymieniać co pół roku lub już absolutnie koniecznie po przejechaniu 10 000 -15 000 km. Filtr ten oczyszcza powietrze które wylatuje z kanałów nawiewowych do środka pojazdu i którym oddychają pasażerowie samochodu.
Cena wymiany filtra kabinowego (przeciwpyłkowego) zależna jest od miejsca w jakim się on znajduje.