Sobczak Auto Serwis Warszawa/Marki

Marki pod Warszawą
ul. Legionowa 29

czynne:
pon-pt: 8-17; sob: 8-14

tel: 22 781 26 00
kom: 501 391 087

Geometria kół 3D

Geometrię i Zbieżność ustawiamy na nowoczesnym urządzeniu 3D. Klasa tego urządzenia zapewnia najwyższą precyzję, pomiar wszystkich możliwych parametrów, 8 kamer pomiarowych, bazę danych 20 000 samochodów, uchwyty na każdy rozmiar felg.


Pomiar + kontrola zawieszenia 40 zł
Pomiar + kontrola zawieszenia+Regulacja zbieżności oś przednia 120 zł
Pomiar + kontrola zawieszenia+Regulacja pełna 160 zł lub 200 zł

W ramach powyższej usługi dokonujemy sprawdzenia luzów przedniego i tylnego zawieszenia. Ponadto po każdym pomiarze otrzymujesz wydruk z zamieszczonymi danymi obrazującymi stan przed jak i po regulacji wraz z przyjętą przez producenta samochodu tolerancją dla poszczególnych kątów.

Samochody dostawcze i terenowe

Dysponujemy wjazdem wysokości 3.10 metra, zaś urządzenia są przystosowane do montażu na wszystkich rozmiarach kół, dlatego powyższa usługa jest również dostępna dla samochodów dostawczych i terenowych

Dlaczego geometria i zbieżność kół są takie ważne?

Gdy koła samochodu są nieprawidłowo ustawione, kierowca ma mniejszą kontrolę nad swoim pojazdem. Ryzykuje utratę obranego toru jazdy, czego skutkiem może być np. wypadnięcie z zakrętu bądź nawet kolizja na prostej drodze z samochodem jadącym obok, wywołana chwilową nieuwagą i lżejszym trzymaniem kierownicy.

Co dzieje się z oponami przy nieprawidłowo ustawionej geometrii?

Opony w takiej sytuacji ulegają szybszemu zużyciu. Zazwyczaj wystarczy przejechać kilkaset kilometrów aby opony nadawały się do wyrzucenia. Niszczenie opon zachodzi w procesie nierównomiernego wycinania bieżnika, którego pewne fragmenty bardzo szybko się wycierają a inne pozostają prawie nie naruszone. Z tego powodu wszyscy zalecają aby przy zakupie nowych opon, skontrolować geometrię kół. Jest to wydatek zazwyczaj wynoszący około 90 zł a zapewnia długotrwałe użytkowanie opon, które przecież kosztują kilkunastokrotnie więcej.

Czy moja kierownica jest dobrze ustawiona?

Kontrola ustawienia kierownicy jest bardzo prosta i może ją przeprowadzić każdy. Wystarczy jadąc prosto samochodem zerknąć czy znajduje się ona w pozycji poziomej. W przypadku dużego odchylenia można dla własnego komfortu zgłosić się do nas. Poprawimy tę wadę albo podczas ustawiania geometrii albo poprzez jedynie regulacje samej kierownicy.

Czy ustawienie kierownicy jest składnikiem usługi geometrii?

Tak, kierownicę ustawiamy za każdym razem gdy wykonujemy geometrię kół. Po wykonaniu usługi warto zaraz po wyjeździe z warsztatu zerknąć czy wszystko jest w porządku, ponieważ niekiedy konieczna jest jeszcze dodatkowa regulacja.

Jak sprawdzić czy samochód ściąga?

Aby to zrobić, trzeba przejechać samochodem po bardzo równej drodze. Najlepiej nowo wybudowanej o jak najmniejszym spadku (każda szosa ma minimalny spadek aby łatwo spływała z niej woda). Po rozpędzeniu auta (np. do 60-100 km/h) lekko puszcza się kierownice i obserwuje się czy samochód samoistnie skręca (ściąga w którąś stronę).

Dlaczego po wymianie elementów zawieszenia bądź układu kierowniczego obowiązkiem jest ustawienie geometrii?

Wynika to z prostej przyczyny. Koła są połączone z samochodem poprzez całą gamę elementów, składających się na zawieszenie i układ kierowniczy. Wymiana któregokolwiek z nich zawsze prowadzi do rozregulowania geometrii i zbieżności.

Dlaczego przed ustawieniem geometrii sprawdzane są luzy w zawieszeniu?

Mechanicy przed przystąpieniem do regulacji geometrii szarpią kołami i sprawdzają luzy na połączeniach. Czynność taka jest podyktowana względami ekonomicznymi oraz logicznymi. Samochód, który ma zbyt duże luzy na zawieszeniu w krótkim czasie samoistnie się rozreguluje i ponownie wymagać będzie ustawienia geometrii kół. Dlatego przed przystąpieniem do regulacji ,trzeba zużyty element wymienić.

Czy mogę u Państwa naprawić zawieszenie bądź układ kierowniczy?

Tak, oczywiście. W zakresie napraw zawieszeń oraz układów kierowniczych mamy ponad 26 lat doświadczenia. Więcej informacji z tego zakresu znajduje się w zakładce Zawieszenia oraz Mechanika

Skąd są nasi klienci?

Wielu klientów to naturalnie mieszkańcy miasta Marki oraz miasta Radzymin. Jednakże połowa z nich przyjeżdża do nas z dzielnicy Białołęka położonej 16 km od naszej siedziby, Warszawskiej dzielnicy Targówek oddalonej zaledwie o 10 km, Rembertowa (około 13 km) a także pobliskich Ząbek (10 km) i Rembelszczyzny, z której przyjazd zajmuje średnio 7 minut.